Bez kategorii

Biustonosz-ważna rzecz w kobiecej garderobie.

Chyba każda kobieta wie jak ciężko dobrać jest odpowiedni biustonosz.

Za mały, za ciasny, źle zbierający piersi, nie ten model… niestety dość często zdarza się nam kupować nieodpowiedni biustonosze dla nas.

Niestety źle dobrany biustonosz na dłuższa metę może powodować u nas problemy z postawą i poważne schorzenia kręgosłupa. Bóle piersi, guzki czy cysty również mogą być spowodowane zbyt ciasnym, źle dobranym biustonoszem. Komfort jak i wygląd piersi również jest dla nas bardzo ważny , dlatego warto zainwestować w dobry, odpowiednio dobrany biustonosz.

A jak to zrobić? Jak dobrać dla siebie odpowiedni biustonosz? Postaram się Wam przedstawić to w kilku słowach:

Krok 1

Mierzymy swój obwód pod biustem- oczywiście używamy centymetra krawieckiego. Obwód mierzymy na wydechu jak najciaśniej zaciskając centymetr. Tak powstaje nam obwód pod biustem. Wydawać się może, że mierząc w przymierzalniach czy domu biustonosz wyda się Wam przyciasny, ale nie ma co się przejmować, bo biustonosze jak i inne rzeczy również się rozciągają. Pamiętajcie więc, aby zawsze zapinać na ostatnią haftkę (najluźniejszą) bo te ciaśniejsze jeszcze Wam się przydadzą.

Krok 2

Zmierzenie obwodu w biuście- obwód mierzymy luźno, najlepiej w miękkim biustonoszu na wysokości sutków

Krok 3

Co zrobić z uzyskanymi wymiarami?

Zapisz wynik i odejmij od niego wcześniejszy obwód pod biustem (Uwaga: nie obwód biustonosza, a ten który wyszedł z mierzenia).

Różnica wskaże najodpowiedniejszą miseczkę, którą należy zweryfikować w sklepie, ponieważ może okazać się za mała lub za duża, wtedy sięgamy po sąsiednie rozmiary misek.

Różnica cm określająca rozmiar miski to kolejno:

A: 12-14 centymetrów G: 24-26 centymetrów L: 34-36 centymetrów

B: 14-16 centymetrów H: 26-28 centymetrów M: 36-38 centymetrów

C: 16-18 centymetrów I: 28-30 centymetrów N: 38-40 centymetrów

D: 18-20 centymetrów J: 30-32 centymetry O: 40-42 centymetry

E: 20-22 centymetry K: 32-34 centymetry P: 42-44 centymetry

F: 22-24 centymetry

Gotowe! Z pewnością sobie poradzicie.

A jaką ja bieliznę noszę?

Samanta, to mój numer jeden!

Ja znam dopiero od niedawna, lecz firma jest na rynku już od 1992 roku. Posiada w kraju 3 salony a z wieloma współpracuje, dlatego też bieliznę Samanty znajdziecie w wielu miastach Polski.

Co mnie urzekło? Wygoda, jakość  i ogromny wybór. W swojej ofercie firma posiada różne modele które są odpowiednie dla małego, średniego i dużego biustu.

Wykorzystują materiały tylko od renomowanych dostawców. Materiały są sprowadzane m.in.z Włoch, Francji i Polski. A wiecie, że w firmie pracuje 99% kobiet? Dlaczego? Z własnego doświadczenia znają potrzeby swoich klientek i wiedzą co będzie najlepsze. Ja im zaufałam gdyż łączą komfort z pięknem 😉

Zobaczcie sami http://www.samanta.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *