Bez kategorii

Roztoczańskie kamieniołomy

Zapowiada się piękna słoneczna niedziela. Mąż rano zabrał się za śniadanko, ja wstałam by mu pomóc. Zaglądam do chlebaka a tam mój ulubiony chleb ze śliwką. Po chwili mówię do męża: „Kochanie, kupiłeś mój ulubiony chleb ze śliwką, jak miło że o mnie pomyslałeś”….na co on po chwili odpowiada: „nie, innego nie było” 😉

No ekstra, to będzie dobra niedziela 😉 dobrze, że przynajmniej był szczery. Wracając do niedzieli, śniadanie, kościół, czas na spacer. Tylko gdzie pojechać? W mojej głowie była myśl, napewno tam gdzie nas jeszcze nie było 😉 Po chwili zastanowienia olśniło mnie-przecież nie byliśmy w naszych lokalnych kamieniołomach.

Rodzinka2plus2 szybko się zebrała i ruszyła na wycieczkę. Całe szczęście daleko nie mieliśmy, ale muszę Wam przyznać że te nasze drogi roztoczańskie to jakaś tragedia. No ale nic, dojechaliśmy i naszym oczom ukazała się wysoka baszta widokowa. Wszystko pięknie, ładnie ale w ten dzień wyjątkowo była zamknięta 😉 Trudno, może następny razem trafimy…. krocząc w prawo ukazał nam się przepiękny krajobraz  kamieniołomów zwanych „Babia Dolina” oraz piękna otaczająca go roślinność. Powiem wam, że miejsce zrobiło na nas duże wrażenie, jest to naprawdę spory teren,bardzo piękny. Jeśli będziecie na Roztoczu to koniecznie polecamy Wam to miejsce zobaczyć. Świetnie się tu spaceruje, jest upragniona cisza, spokój i dużo czystego powierza.

To jest jedno z miejsc, które warte jest odwiedzenia w naszej okolicy. Podróże kształcą nawet te małe 😉 Zachęcam Was do odkrywania pięknych miejsc w Waszej okolicy, napewno takie macie.

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *